චීනය හුදකලා කිරීම හෝ බැහැර කිරීම කිසිදු පාර්ශ්වයකට ප්‍රයෝජනවත් නොවන බව සිංගප්පූරු උප අගමැති පවසයි
2024-05-25 16:34:50
Share with:

චීනය හුදකලා කිරීම හෝ බැහැර කිරීම කිසිදු පාර්ශ්වයකට ප්‍රයෝජනවත් නොවන බව සිංගප්පූරු උප අගමැති Gan Kim Yong මහතා පවසයි.

හෙතෙම ඊයේ(24) ජපානයේ ටෝකියෝ නුවර පැවති 29 වැනි "ආසියාවේ අනාගතය" ජාත්‍යන්තර සංසදයට සහභාගී වූ අවස්ථාවේදී මේ බව පැවසීය.

චීන ආර්ථිකයට දැවැන්ත හා නිසි බලපෑම් හිමි වන අතර චීන ආර්ථික දිගුකාලීන වර්ධනයේ අපේක්ෂාවන් ශුභවාදීව පවතී. කලාපීය හා ගෝලීය කටයුතුවලට චීනය ක්‍රියාකාරීව සහභාගී වීම ලෝකයට හිතකර වන බව Gan Kim Yong මහතා පෙන්වා දී තිබේ.

චීනය ආසියානු බහුතර රටවල ප්‍රධානතම වෙළඳ හවුල්කරු වන බවත් ගෙවී ගිය වසර 20කට වැඩි කාලය තුළ චීන ආර්ථික වර්ධනය, ආසියාවටත් ලෝකයටත් අවස්ථා රැසක් සපයා දී තිබෙන බවත් ඔහු පැවසීය. චීනය සමඟ ඩිජි‍ටල්කරණය සහ තිරසර සංවර්ධනය යන වැදගත් ක්ෂේත්‍ර ඇතුළු, විවිධ ක්ෂේත්‍රවල සහයෝගිතා ගැඹුරින් පැවැත්වීමට සිංග්පූරුව සූදානමින් සිටින බව ද Gan Kim Yong මහතා සඳහන් කළේය.

ගුවන් විදුලිය
20240619බදාදා
වැඩියෙන්ම කියවූ ප්‍රවෘත්ති
සබැඳුම