චීන ලාඕස විදේශ ඇමතිවරු අතර සාකච්ඡා
2024-04-04 16:00:14
Share with:

චීන විදේශ අමාත්‍ය Wang Yi මහතා  නැන්නිංහි දී ලාඕස නියෝජ්‍ය අගමැති සහ විදේශ කටයුතු අමාත්‍ය Saleumxay Kommasith මහතා සමඟ ඊයේ (3) සාකච්ඡා පැවැත්වීය.

චීන කොමියුනිස්ට් පක්ෂයේ මධ්‍යම කාරක සභාවේ දේශපාලන කාර්යාංශයේ සාමාජිකයෙකු වන Wang Yi මහතා සඳහන් කළේ චීනය සහ ලාඕසය හොඳ සහෝදරයන් මෙන්ම පොදු අනාගතයක් සහ පොදු සංවර්ධනයක් බෙදා ගන්නා හොඳ හවුල්කරුවන් බවයි. 

පක්‍ෂ දෙකේ සහ දෙරටේ ඉහළ නායකයින් විසින් ඇති කර ගත් උපායමාර්ගික එකඟතාවය ක්‍රියාවට නැංවීම සඳහා ලාඕසය සමඟ එක්ව කටයුතු කිරීමට චීනය සූදානම්ය. හවුල් අනාගතයේ චීන-ලාඕස ප්‍රජාව ගොඩනඟමින් වඩාත් ප්‍රත්‍යක්ෂ ප්‍රතිඵල සඳහා ඉදිරියට යන බවත් ඔහු පැවසීය. ලාඕසයට පූර්ණ සහයෝගය ලබා දෙන අතර  හවුල් අනාගතයේ චීන-ආසියානු ප්‍රජාවේ අර්ථය පොහොසත් කිරීම සහ කලාපීය සාමය සහ සංවර්ධනය ඒකාබද්ධව ආරක්ෂා කිරීමට අපේක්ෂා කරන බව ද Wang Yi මහතා සඳහන් කළේය.

නව ගුණාත්මක බලවේග නිෂ්පාදනය කිරීම සහ චීන නවීකරණය ප්‍රවර්ධනය කිරීම තුළින් චීනය වඩාත් සමෘද්ධිමත් සහ ශක්තිමත් වන අතර එය සංවර්ධනය වෙමින් පවතින රටවලට ආදර්ශයක් වනු ඇතැයි ද  Saleumxay Kommasith මහතා සිය විශ්වාසය පළ කළේය.

ගුවන් විදුලිය
20240724බදාදා
වැඩියෙන්ම කියවූ ප්‍රවෘත්ති
සබැඳුම