යුනයිටඩ් එයාර්ලයින්ස් හි බෝයිං 757 ගුවන් යානයේ හදිසි ගොඩබෑමක්
2024-02-21 11:40:52
Share with:

සැන්ෆ්‍රැන්සිස්කෝ සිට බොස්ටන් දක්වා පසුගිය සඳුදා(19) පියාසර කළ 354 යුනයිටඩ් එයාර්ලයින්ස් ගුවන් යානය හදිසි ගොඩබෑමක් සිදු කළ බව එම ගුවන් සමාගම ඊයේ(20) වාර්තා කළේය. බෝයිං 757-200 ගුවන් යානයේ තටුවෙහි ගැටලුවක් ඇති වූ බව සමාගම සඳහන් කළ නමුත් ඊට හේතුව සඳහන් කර නොමැත. යානයේ සිටි මගීන් 165 දෙනාගෙන් එක් අයෙකු වන Kevin Clarke සමාජ මාධ්‍යයන්හි වීඩියෝවක් බෙදා ගනිමින් ගුවන් යානයේ පියාපත් කඩා වැටීමත් සමඟ ඩෙන්වර් වෙත ගොඩ බැසීමට ආසන්න බව ප්‍රකාශ කර තිබේ.

පියාපත් ගැටලුවෙන් පසු යානය ඩෙන්වර් ජාත්‍යන්තර ගුවන් තොටුපළ වෙත හරවා යවන ලද අතර පස්වරු 5:21 ට ආරක්ෂිතව ගොඩබස්සවා ඇත. මගීන් වෙනත් ගුවන් යානයකට මාරු කර 20 වැනිදා අලුයම බොස්ටන් ලෝගන් ජාත්‍යන්තර ගුවන්තොටුපළට පැමිණි බව යුනයිටඩ් එයාර්ලයින්ස් වාර්තා කරයි.

තුවාල කිසිවක් වාර්තා වී නොමැති අතර ෆෙඩරල් ගුවන් සේවා පරිපාලනය සිද්ධිය සම්බන්ධයෙන් විමර්ශනයක් සිදු කරන බව පවසා තිබේ.

පසුගිය මාසයේ, එම පරිපාලනය විසින් ගුවන්ගත කරන ලද Alaska Airlines MAX 9 මගී ජෙට් යානයක් ගුවන් ගත වීමෙන් ස්වල්ප වේලාවකට පසු දොරටුවේ ඇතිවූ පිපිරීමකින් කඩා වැටීමකට ලක් වී ඇති අතර, පසුව Boeing 737 MAX 9 ජෙට් යානා බොහොමයක් අනතුරුවලට භාජනය වූ බව වාර්තා වේ.

 

ගුවන් විදුලිය
20240416අඟහරුවාදා
වැඩියෙන්ම කියවූ ප්‍රවෘත්ති
සබැඳුම