සාමය සඳහා එක්සත් වීමට උත්සාහ කරන ලෙස එක්සත් ජාතීන්ගේ මහලේකම්වරයාගෙන් ඉල්ලීමක්
2024-02-10 16:55:49
Share with:

සාධාරණ සහ තිරසාර සාමයක් සඳහා එක්සත් ජාතීන්ගේ ප්‍රඥප්තියට සහ ජාත්‍යන්තර නීතියට අනුකූලව කටයුතු කරන ලෙස එක්සත් ජාතීන්ගේ මහලේකම් ඇන්ටෝනියෝ ගුටරෙස් මහතා ඉල්ලීමක් කර තිබේ. නිව්යෝර්ක් හි එක්සත් ජාතීන්ගේ මූලස්ථානයේ 2024 වසරේ ප්‍රමුඛතා පිළිබඳව ඊයේ(9) පැවති මාධ්‍ය හමුවේදී හෙතෙම මේ බව පැවසීය.

සාමයට සහ ආරක්ෂාවට තර්ජනයක් වන ගැටුම් සහ භූ දේශපාලන බෙදීම්, ප්‍රජාවන් හරහා ධ්‍රැවීකරණය දෙදරා යාම, යුක්තිය සමඟ සාමයේ මුවාවෙන් අසමානතාවයේ පරතරය පුළුල් වීම සහ සොබාදහම සමඟ සාමයට අභියෝග කරන ගෝලීය විමෝචන සහ උෂ්ණත්වයේ භයානක ඉහළ යාම ගැන ගුටරෙස් මහතා මෙහි දී අදහස් දැක්වීය.

ජනතාවගේ ගැටළු විසඳීම මගින් ජන ජීවිතයේ සැබෑ සහ ධනාත්මක වෙනසක් ඇති කරන ලෙස ඔහු දේශපාලන නායකත්වයට යෝජනා කළේය.

අභියෝග භයානක විය හැකි මෙන්ම මාර්ග සංකීර්ණ විය හැකි නමුත් සාමය, එකමුතුකම සහ ක්‍රියාකාරීත්වය සඳහා වන කැඳවීම එක්සත් ජාතීන්ගේ ආකෘතිය තුළ සහ ඉන් ඔබ්බට ගැඹුරින් අනුනාද වන බව ගුටරෙස් මහතා පැවසීය.

ගුවන් විදුලිය
20240413සෙනසුරාදා
වැඩියෙන්ම කියවූ ප්‍රවෘත්ති
සබැඳුම