ඇමරිකාවේ සමස්ත ජාතික ණය ප්‍රමාණය ප්‍රථම වරට ඇ.ඩොලර් ට්‍රිලියන 34කට ළඟාවෙයි
2024-01-03 11:11:08
Share with:

ඇමරිකානු භාණ්ඩාගාර දෙපාර්තමේන්තුව ඊයේ(2) පළ කළ වාර්තාවකට අනුව, රටේ මුළු ජාතික ණය ප්‍රමාණය ප්‍රථම වරට ඇ.ඩොලර් ට්‍රිලියන 34කට ළඟාවී ඇත. The Associated Press  වාර්තාවකට අනුව, ඉදිරි වසර කිහිපය තුළ, ඇමරිකාව ශේෂ පත්‍රය දියුණු කිරීමේදී දේශපාලන හා ආර්ථික අභියෝගයන්ට මුහුණ දෙනු ඇතැයි පෙන්නුම් කෙරේ.

2020 වසරේ ජනවාරි මාසයේ ඇමරිකානු කොංග්‍රසයේ අයවැය කාර්යාලය පුරෝකථනය කළේ, 2029 මූල්‍ය වර්ෂයේදී සමස්ත ෆෙඩරල් ණය ප්‍රමාණය ඇ.ඩොලර් ට්‍රිලියන 34 ඉක්මවනු ඇති බවයි. කෙසේ වෙතත්, මෙම පුරෝකථනය අදාළ නියමිත කාලයට පෙර සිදුව තිබේ.

Loyola Marymount විශ්වවිද්‍යාලයේ ආර්ථික විද්‍යා මහාචාර්ය Sung Won Sohn පෙන්වා දුන්නේ, වොෂින්ටනය තවදුරටත් මුදල් වියදම් කරමින් සිටින අතර, රටේ ආර්ථික දැක්ම ඉතාම දුර්වල බවට තමා සිතන බවයි.

ගුවන් විදුලිය
20240413සෙනසුරාදා
වැඩියෙන්ම කියවූ ප්‍රවෘත්ති
සබැඳුම