මාලදිවයින් ජනාධිපතිවරණයේ දෙවන වටයේ ඡන්ද විමසීම ආරම්භ වේ
2023-09-30 16:04:51
Share with:

මාලදිවයින් ජනාධිපතිවරණයේ දෙවන වටයේ ඡන්ද විමසීම අද (30) පෙරවරුවේ ආරම්භ වන අතර පස්වරු 5:00 දක්වා එය පැවැත්වේ. මාලදිවයිනේ ඩිමොක්‍රටික් පක්ෂයේ අපේක්ෂක, වත්මන් ජනාධිපති Ibrahim Mohamed Solih මහතා සහ ප්‍රගතිශීලී කොංග්‍රස් සන්ධාන අපේක්ෂක, මාලේ නගරාධිපති Mohamed Muizzu මහතා මෙම ඡන්ද වටයේ ජයග්‍රාහකයා ලෙස තීරණය කෙරෙනු ඇත. මෙම ඡන්ද වටය සඳහා මාලදිවයිනට අමතරව ශ්‍රී ලංකාවේ සහ ඉන්දියාවේ විදේශීය ඡන්ද මධ්‍යස්ථාන ද පිහිටුවා ඇත.

පසුගිය සැප්තැම්බර් 9 වැනිදා මාලදිවයිනේ ජනාධිපතිවරණයක් පැවැත්වූ නමුත් කිසිදු අපේක්ෂකයකුට 50%කට වඩා වැඩි ඡන්ද ප්‍රමාණයක් නොලැබුණි. එවැනි අවස්ථාවකදී ආණ්ඩුක්‍රම ව්‍යවස්ථාවට අනුව ජනාධිපතිවරණ ඡන්ද විමසීමේ දෙවන වටයක් පැවැත්වීමේ හැකියාවක් පවතී.

ගුවන් විදුලිය
20240416අඟහරුවාදා
වැඩියෙන්ම කියවූ ප්‍රවෘත්ති
සබැඳුම