චීන ක්‍රීඩා ලෝලීන්ගේ ආදරය දිනා ගනිමින් Lionel Messi යළිත් චීනයේ දී තරඟබිමට
2023-06-14 10:08:53
Share with:

ආර්ජන්ටිනාවේ "පාපන්දු රජු" ලෙස සැලකෙන Lionel Messi මහතා මේ දිනවල තරඟයකට සහභාගී වීම සඳහා චීනයට පැමිණි බව චීන සමාජ මාධ්‍යවල වාර්තා වේ. ජුනි 15 වැනිදා ආර්ජන්ටිනාව සහ ඔස්ට්‍රේලියාව අතර පැවැත්වෙන පාපන්දු තරඟයේ ප්‍රවේශපත්‍ර පළමු වටයේ අලෙවියෙන්ම අවසන් විය. දැනට මෙම ඉහළ පෙළේ පාපන්දු තරඟය නැරඹීමට චීන පාපන්දු ලෝලීන් මහත් ආශාවෙන් බලා සිටී.

1972 වසරේදී රාජ්‍ය තාන්ත්‍රික සබඳතා පිහිටුවීමෙන් පසු, චීනය සහ ආර්ජන්ටිනාව ලෝකයේ ප්‍රධාන සංවර්ධනය වෙමින් පවතින රටවල් දෙකක් ලෙස, ජාතික ස්වෛරීභාවය සහ භෞමික අඛණ්ඩතාව ආරක්ෂා කිරීම සඳහා සෑම විටම එකිනෙකාට සහයෝගය දක්වන ලදි. එමෙන්ම ආර්ථික සංවර්ධනය ප්‍රවර්ධනය කිරීමට සහ ජන ජීවිතය වැඩිදියුණු කිරීමට පොදු අවශ්‍යතාවයන් හුවමාරු කර ගනිමින් සමීප සම්බන්ධතාවයක් ගොඩනඟා ගෙන ඇත.

චීන-ආර්ජන්ටිනා සබඳතා වර්ධනය කිරීමේදී, මානුෂික හා සංස්කෘතික හුවමාරුව ජාතීන් දෙක සමීප කරවන පාලමකි. මෙම චීන සංචාරය Lionel Messi මහතාගේ හත්වැනි චීන සංචාරයයි. ඔහුගේ සියලු චීන සංචාර චීන- ආර්ජන්ටිනා පාපන්දු මිත්‍රත්වයේ සංකේතයන්ය.

ලෝක මට්ටමේ පාපන්දු තරුවක් ලෙස Lionel Messi මහතාගේ මෙම තරඟය චීන රසිකයින්ට සතුටක් එක් කළා පමණක් නොව, චීනය සහ ආර්ජන්ටිනාව අතර ක්‍රීඩා සංස්කෘතික හුවමාරුව හා සහයෝගීතාව ප්‍රවර්ධනය කර ඇත. එසේම, මෙවර සංචාරය දෙරටේ ජනතාව අතර ඇති අවබෝධය සහ හැඟීම් වැඩිදියුණු කර ඇති අතර එය විශේෂ වැදගත්කමක් ද දරයි.

ගුවන් විදුලිය
20240418බ්‍රහස්පතින්දා
වැඩියෙන්ම කියවූ ප්‍රවෘත්ති
සබැඳුම