ෂී ජින් පිං මහතා චීන සංස්කෘතික නිධන් සුරැකීම කෙරෙහි දැක්වූ අවධානය
2023-02-18 16:15:08
Share with:

චජියන්ග් පළාතේ පිහිටි බටහිර වැවෙහි(West Lake)  අලංකාරය ඕනෑම ආකාරයක ව්‍යසනයකින් ආරක්ෂා වී ඇත. වසර 2,000කට වැඩි කාලයක් පුරා, බටහිර වැව විනාශයෙන් බේරා ගැනීම සඳහා මහා පරිමාණ ව්‍යාපෘති 20කට වැඩි ප්‍රමාණයක් ආරම්භ කෙරිණ. වසර 2002 මුල් භාගයේදී, චජියන්ග් පළාතේ ෂී ජින්පිං මහතාගේ ධූර කාලයෙහි පළමු වසර වූ අතර, පුළුල් ආරක්ෂණ ව්‍යාපෘතියක් නිල වශයෙන් දියත් කරන ලදී.

"නිදි සුව අතරේ, මම නෙළුම් මල් අතරින් රිංගා බටහිර වැවේ මීදුම සහ රැළි පිළිබඳ සිහින මැව්වෙමි." වසර දහස් ගණනකට පෙර මේ කවියා සිහින මැවූ දසුන් අදටත් දැකගත හැකිය. බටහිර වැව ආරක්ෂා කිරීමට ගෙන ඇති සෑම උත්සාහයකටම ස්තූතිවන්ත වන අතර, එය විවෘත, විශ්වාසදායක සහ නිහතමානී චීනයක් ප්‍රදර්ශනය කිරීමට පරිපූර්ණ වේදිකාවක් බවට පත්ව ඇත.

ගුවන් විදුලිය
20230606අඟහරුවාදා
වැඩියෙන්ම කියවූ ප්‍රවෘත්ති
සබැඳුම