ජාත්‍යන්තර සංචාරක ව්‍යාපාරයේ සංවර්ධනය සහ ලෝක ආර්ථික ප්‍රකෘතිය සක්‍රීයව ප්‍රවර්ධනය කිරීමට කැමැත්තෙන් සිටින බව චීනය පවසයි
2023-01-12 19:14:49
Share with:

චීන වාණිජ අමාත්‍යාංශය අද (12) මාධ්‍ය හමුවක් පැවැත්වීය. ජාත්‍යන්තර සංචාරක ව්‍යාපාරයේ සංවර්ධනය සහ ලෝක ආර්ථික ප්‍රකෘතිය ප්‍රවර්ධනය කිරීම සඳහා සාධනීය දායකත්වයක් ලබාදීම සඳහා සියලු පාර්ශ්ව සමඟ  එක්ව කටයුතු කිරීමට චීනය කැමැත්තෙන් සිටින බව එහි ප්‍රකාශිකාව පැවසුවාය.

වාණිජ අමාත්‍යංශ ප්‍රකාශිකා Shu Jueting මහත්මිය  කියා සිටියේ දීර්ඝ කාලයක් පුරා චීනය ජාත්‍යන්තර සංචාරක ව්‍යාපාරය සඳහා විශාල ලාභයක් උපයා ඇති බවයි. ජනවාරි 8 වන දින, චීනය COVID-19 ආසාදනය "B සහ B පන්තියේ කළමනාකරණය" මට්ටමට පත්කළ අතර, පිටවීමේ සහ ඇතුල්වීමේ පාලන ප්‍රතිපත්ති සහ පියවර වැඩිදියුණු කිරීමට ද ක්‍රියා කළේ ය. අභ්‍යන්තර සංචාරක, ඥාතීන් බැලීම සහ ව්‍යාපාර සඳහා ඇති ඉල්ලුම වර්ධනය වෙමින් පවතී.ජාත්‍යන්තර සංචාරක ව්‍යාපාරයේ සංවර්ධනයට සහ ලෝක ආර්ථික ප්‍රකෘතියට දායක වීමට සියලු පාර්ශ්ව සමඟ එක්ව කටයුතු කිරීමට චීනය සූදානම් වන බව ඇය පැවසුවාය.

ගුවන් විදුලිය
20230320සඳුදා
වැඩියෙන්ම කියවූ ප්‍රවෘත්ති
සබැඳුම