සාමය මනුෂ්‍ය වර්ගයාගේ පොදු අපේක්ෂාවක් බව BRICs ව්‍යාපාරික සංසදයේ සමාරම්භක උත්සවයට එක්වෙමින් චීන ජනපති කියයි
2022-06-22 19:38:21
Share with:

චීන ජනාධිපති  BRICs ව්‍යාපාරික සංසදයේ සමාරම්භක උත්සවයට එක්වෙයි. 

අද (22) සවස BRICs ව්‍යාපාරික සංසදයේ සමාරම්භක උත්සවයට වීඩියෝ ආකාරයෙන් සහභාගී වූ චීන ජනාධිපති ෂී ජින් පිං මහතා  "කාලයේ ප්‍රවණතාව ග්‍රහණය කර ගනිමින් දීප්තිමත් අනාගතයක් නිර්මාණය කිරීම" යන මැයෙන් ප්‍රධාන දේශනයක් පැවැත්වීය.

ජනාධිපතිවරයා පැවසුවේ ඉතිහාසය අපට පවසන්නේ, සාමය මනුෂ්‍ය වර්ගයාගේ පොදු අපේක්ෂාවක් වන අතර සෑම පාර්ශ්වයක්ම ඒ වෙනුවෙන් උත්සාහ කිරීම සහ එය පවත්වාගෙන යාම අවශ්‍ය වන බවයි.

සෑම කෙනෙකුම සාමය අගය කර, සාමය ආරක්ෂා කරන විට සහ යුද්ධයේ කටුක පාඩම් සිහිපත් කරන විට පමණක් සාමයට බලාපොරොත්තුවක් තිබිය හැකිය. කැළඹිලි සහිත ලෝකය,  එක්සත් ජාතීන්ගේ ප්‍රඥප්තියේ මුල් අභිප්‍රාය අමතක නොකළ යුතු අතර සාමය ආරක්ෂා කිරීමේ මෙහෙවර මනසේ තබා ගත යුතු යැයි ෂී ජින් පිං ජනාධිපතිවරයා පැවසීය.

ගුවන් විදුලිය
20230531බදාදා
වැඩියෙන්ම කියවූ ප්‍රවෘත්ති
සබැඳුම