චීනය සහ පැසිෆික් දූපත් රටවල් අතර සහයෝගීතාව ගැඹුරු කිරීම ආසියා පැසිෆික් කලාපයේ සාමය, ස්ථාවරත්වය සහ සංවර්ධනය සඳහා බලවත් ආරක්ෂාවකි
2022-05-31 20:59:51
Share with:

"ජාත්‍යන්තර තත්ත්වය කෙසේ වෙනස් වුවද, චීනය සැමවිටම සමාන අභිලාෂයන් ඇති පැසිෆික් දූපත් රටවල හොඳ මිතුරෙකු මෙන්ම එකම බෝට්ටුවක හොඳ සහෝදරයෙකු සහ හොඳ හවුල්කරුවෙකු වනු ඇත." දකුණු දකුණු සහයෝගීතාවයේ, අන්‍යෝන්‍ය ප්‍රතිලාභයේ සහ ජයග්‍රහණයේ ආදර්ශයක් බවට පත්ව ඇති චීනය සහ පැසිෆික් දූපත් රටවල් අතර ඵලදායී සහයෝගීතාව අගය කරමින් චීන ජනාධිපතිවරයා ඊයේ (30) දෙවන චීන පැසිෆික් දූපත් විදේශ අමාත්‍යවරුන්ගේ රැස්වීමට ලිඛිත දේශනයක් යොමු කළේය.

දූපත් රටවල් සමඟ සහයෝගීතාවය සඳහා "නව වේදිකා හයක්"

ඉදිකිරීමට කැමැත්තෙන් සිටින බව චීනය නිවේදනය කළේය.එම රැස්වීමෙන් පසුව නිකුත් කරන ලද පැසිෆික් දූපත් රටවල් සමඟ අන්‍යෝන්‍ය ගෞරවය සහ පොදු සංවර්ධනය පිළිබඳ චීනයේ ස්ථාවරය සහිත පත්‍රිකාව චීන දූපත් රටවල සහයෝගීතාවය ට නව ජවයක් ලබා දී සහයෝගීතා දර්ශන මාලාවක් ඉදිරිපත් කර තිබේ.

චීන පැසිෆික් දූපත් විදේශ අමාත්‍යවරුන්ගේ රැස්වීමේදී චීනය ප්‍රකාශ කළේ දරිද්‍රතාවය අඩු කිරීම, දේශගුණික විපර්යාස, ආපදා වැළැක්වීම, කෘෂිකර්මාන්තය සහ දිලීර සහ තෘණ මධ්‍යස්ථාන ඇතුළු නව සහයෝගීතා වේදිකා හයක් අඛණ්ඩව ගොඩනගන බවයි.මෙය දූපත් රටවල සංවර්ධන ඉල්ලීම්වලට අනුකූල වේ.

පැසිෆික් දූපත් රටවල් ස්වෛරී සහ ස්වාධීන රටවල් ය.චීනය සහ පැසිෆික් දූපත් රටවල් අතර සහයෝගීතාව ගැඹුරු කිරීම ආසියා පැසිෆික් කලාපයේ සාමය, ස්ථාවරත්වය සහ සංවර්ධනය සඳහා ප්‍රබල ආරක්ෂාවකි.ඉන් විශාල හා කුඩා රටවලට එකිනෙකාට සමාන ලෙස සලකා ජයග්‍රාහී සහයෝගීතාව සාක්ෂාත් කර ගත හැකි බව පෙන්නුම් කෙ‍රේ.

ගුවන් විදුලිය
20230606අඟහරුවාදා
වැඩියෙන්ම කියවූ ප්‍රවෘත්ති
සබැඳුම